2023-04-04

Rekuperacja – co to jest?

Energooszczędny sposób na wentylacje

Dobra wentylacja to podstawowy warunek w każdym domu, aby domownicy byli zdrowi, zadowoleni i mogli cieszyć się dobrej jakości snem. Rekuperacja pozwala na spełnienie wszystkich tych potrzeb. Rekuperacja to mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła, której działanie jest niezwykle skuteczne w swojej prostocie.

Jednostka rekuperacyjna w sposób mechaniczny wprowadza świeże, oczyszczone z kurzu powietrze przez odpowiednie kanały, zastępując to zużyte, obecne już w pomieszczeniu. Transfer odbywa się równocześnie w dwóch kierunkach. W międzyczasie dzięki wymiennikom ciepła temperatura wydalanego powietrza zostaje przekazana nawiewanemu z zewnątrz. Latem zachowujesz w domu przyjemny chłód, a zimą ciepło.

Obydwa strumienie nie mieszają się ze sobą, gdyż każdy porusza się odrębnym kanałem. Proces wymiany odbywa się z minimalnymi stratami energii, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Wymiana powietrza nie jest wyczuwalna ani słyszalna dla domowników.

Dodatkowe zalety:

Zachęcamy do skorzystania z oferty. Na naszej stronie znajdziecie szeroką ofertę rekuperatorów, w tym LG 100, laureata dwóch prestiżowych nagród (Targi Budma w Poznaniu oraz Targi ENEX w Kielcach)  

W skrócie:
Udostępnij w social media:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram